Trwałe płoty drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Nieadekwatnie konserwowane ogrodzenia drewniane prędko się niszczą i mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy czar i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna trzeba zacząć od właściwego i dokładnego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz ozdoby sztachet z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Podczas gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść następne preparaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, ale nie utworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób płot zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów odmiana płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s